Potvrztuji, že jsem starší 18-ti let a jsem si vědom, že vstupuji na stránky, které obsahují informace o tabákových výrobcích a alkoholu.

Ne
  • Doprava ZDARMA při objednání nad 2000 Kč
  • Potřebujete poradit? Volejte +420 608 211 622 (Po − Pá: 8 − 16h)

Časté dotazy - FAQ

Proč mi přišla zásilka s doutníky v originálních boxech, ale rozříznutými kolky?

Dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR od 1.11.2017 musí dovozce nalepit varování o škodlivosti doutníků i dovnitř boxu.
Tedy nejen na spodní a horní strany boxu, ale i dovnitř, aby při otevření boxu bylo viditelné varování. ​Proto musí dovozce říznout kolky a nalepit dovnitř varování.

Nelekejte se, že jsou to snad falešné(fake) doutníky! U nás najdete pouze a jen doutníky z oficiální distribuce!

Doutníky rozříznutý kolek Doutníky rozříznutý kolek - varování


Jak balíte vlhké prémiové doutníky při zaslání dopravcem?

Věřte, že řádně, tak aby nedošlo k poškození doutníků při přepravě a též abychom zajistili správnou vlhkost doutníků. 
Pokud si objednáte doutníky kusově, vložíme doutníky do zip sáčku, vymáčkneme před uzavřením přebytečný vzduch a řádně obalíme do bublinkové folie.

Pokud objednáte alespoň 5 ks doutníků za cca 200 Kč/ks nebo například 20 ks různých doutníků přidáme k doutníkům do zip sáčku ještě zvlhčovací sáček Boveda pro udržení správné vlhosti.

V případě zakoupení celého boxu doutníků, k boxu přidáme zvlhčovací sáček Boveda a box následně obalíme do strech folie pro udržení správné vlhkosti a následně jej obalíme do bublinkové folie proti poškození.

Balení doutníků Balení doutníků box


Dovezl/a jsem si Kuby doutníky, chcete je koupit?

Opravdu NE. Jednak je vše špatně nejen účetně, není zaplacena spotřební daň apod. ALE především se z 99% jedná o falešné doutníky (tzv fake). Boxy koupené na ulicích, hotelech, barech apod jsou v 99% falešné. Pohádky a vyprávění o vynesených doutnících z fabriky jsme již slyšeli tolikrát, že už to snad musí být pravda :D. Není tomu tak!!! Prosíme nenabízejte nám tyto doutníky, ušetřeme obě strany čas i své zdraví. 

Dost často bývají fake doutníky baleny z listu kukuřice či banánovníku apod. To že jsou doutníky v rádoby originální krabici a máte kubánský kolek a nálepku Habanos nic neznamená, žijeme v 21. století a toto si vyrobí šikový člověk raz dva.

Kubánské doutníky jsou údajně 3. nejfalšovanější věc na světě hned po značkových hodinkách a oblečení.

Nejlépe jak ověřit, že se nejedná o fake, viz stránka na oficinální stránce habanos.com http://www.habanos.com/en/verificacion-de-autenticidad/  a přímo k ověření kodu daného boxu http://verificacion.habanos.com/ 

Pozor často jsou i kody boxu správné vůči danému typu doutníku, na internetu dnes na různých diskuzních fórech naleznete spousty fotek, které viděli též lidé, kteří doutníky falšují a tyto kody používají.

Sledujte vyražené datum ze spodní strany boxu a též UV znaky na kubánském kolku a prstýncích doutníků.

Jak skladujete/uchováváte doutníky?

Máme 52m2 "walk-in" humidor s natřenými stěnami latexovou barvou, kde držíme stálou vlhkost i teplotu pro ideální uchování a zrání doutníků. Každý den do destilované vody v elektronickém zvlhčovači Brune 500 Professional přidáváme speciální tekutiny proti plísním, bakteriím, též proti kažení vody apod. Police pro vystavení a uložení boxu doutníků doutníků jsou z pravého španělského cedru.

A na častou otázku... ano nejen police z cedru, profi el.zvlhčovač, výmalba, klimatizace/ventilace a tekutiny je dražší záležitostí, ale dle nás naprostou nezbytností. Správně zavlhčený/uchovávaný doutník potřebuje péči.